עגלת קניות

מגזינים

מגזין 7- סוף העולם

גליון מס׳ 5 – שפה

שפה היא הדרך שלנו לתקשר עם העולם. בין אם זה במילים, הבעות פנים, שפת גוף או מבט. לשפה כוח עצום בעיצוב החיים של כל בן ובת אנוש בעולם וההשפעה שלה יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון אופנים. אחד הדברים הכי משמעותיים שקרו לנו בתהליך של יצירת קולאקטיבי.ת הוא שמצאנו שמות, הגדרות ומילים לדברים שחווינו. זה אישר את מה שהרגשנו ואיפשר לנו לבטא את  עצמנו בצורות חדשות ומדויקות יותר. המגזין מציג ומציע היבטים מגוונים וחדשים בנושא.

גליון מס׳ 4 – מגדר

מגדר הוא  מבנה חברתי שנוצר ע”י א.נשים ומשתנה מתרבות אחת לאחרת. הוא נרכש מינקות באמצעות צפייה וחיקוי של מאפיינים, התנהגויות ותפקידים ״גבריים״ ו-״נשיים״ שהם למעשה שרירותיים וחסרי היגיון. ציפיות מגדריות קובעות עבורנו לא רק את צבע המסכה שנעטה או איזה סבון רחצה נרכוש אלא גם מגדיר כיצד נבין את העולם, איך נתנהג במערכות יחסים, מה נרגיש בנוח לעשות ומה לא. המגזין מציג את הרבדים המורכבים של נושא זה מנקודת מבט עכשווית.

גליון מס׳ 3 – נפש

הנפש שלנו היא המראה שלנו לעצמנו. החוויות שאנו חוות במהלך החיים מעצבות אותנו ומשפיעות על היכולת שלנו לשגשג ולחיות ברווחה. הבחירה להתעמק בנושא הנפש הייתה מתבקשת נוכח התקופה המסעירה שאנחנו חיים בה. בתהליך העבודה על המגזין גם אנחנו כקולקטיב עברנו מסע, בילינו שעות רבות בניתוח החוויות והטראומות שלנו כנשים שחורות. במהלך התהליך הזה הבנו כמה כוח יש בכנות וחוסר שיפוטיות. השיעורים שלמדנו נמצאים בתוך המגזין ואנו מקוות שתמצאו אותם מחזקים, מצמיחים, מעשירים ובעיקר אוהבים.

גליון מס׳ 2 – שכונה

לא פעם שמענו את הביטוי ״פה זה לא שכונה״, ביטוי שמגלם תפיסה מתנשאת ומוטעית שמבנה את העובדה כי את השכונה וכל מה שנוגע לה צריך להשאיר שם. התפיסה הזו מוחקת ומתעלמת מחוייות החיים שעיצבו אותנו; הקהילתיות, הריחות, הצלילים, הסלנג, משחקי הילדות, השכנים החטטנים ואלו הנחמדים- כל אלה הם תרבות. הגיליון הזה מביא לשכונה את הכבוד הראוי לה. הצטרפו אלינו למסע בשכונות בהםן גדלנו.

גליון מס׳ 1 – גוף שחור

מרבית הדברים שנכתבו עלינו, על גופנו, על הדיכוי והמאבק לא נכתב על ידינו, אלא על ידי אנשים אחרים, אנשים שאינם חווים את חוויותינו במרחב. המבט הבוחן אותנו הוא לבן ונתפס כאובייקטיבי\מהימן\אינטלקטואלי ועוד.  עצם זהות הבוחן הפכה את הכתוב לעובדה מוגמרת ואנחנו מתנגדות לתפיסה הזאת שמוטמעת כה עמוק בחברה שאנחנו חיות בה. גוף שחור הוא כתב העת הראשון שהוצאנו לאור כקולקטיב ועוסק בחוויית הגוף השחור ממקור ראשון.